CZ
Oct 1, 2021

Objevte 8 inspirativních komunit (nejen) pro ženy v České republice

Ať už jste podnikatelkou, specialistkou ve vašem oboru nebo #girlboss (nebo vše dohromady), každá z nás zažívá chvíle, kdy by si nejraději s někým promluvila a dostala pomocnou ruku. To je síla komunit! Od sdílení inspirací, rozšiřování vaší profesní sítě kontaktů, objevení užitečných zdrojů až po profesní rozvoj, komunity mohou mít výrazný dopad na vaši kariéru. Vybrali jsme pro vás 8 komunit v České republice, které poskytují podporu, vedení a inspiraci (nejen) pro ženy.

Architekty

Pokud jste architektkou nebo zrovna tuto kariéru začínáte, online skupina Architektky podporuje všechny členky a snaží se pro ně vytvářet bezpečné a inspirující prostředí. Skrze sdílení vzdělávacích materiálů podporují profesní rozvoj a jsou otevření spolupráci. Jejich misí je “růst společně”.

Jedny z hlavních vizí Architektek jsou tvorba bezpečného prostředí pro ženy architektky, aby mohly probírat nejrůznější výzvy v rámci jejich oboru, sdílet názory a následně spolupracovat, podporovat se a navzájem se rozvíjet.


Femme Palette 

Silně podporujeme touhu žen podporovat ostatní ženy. Naší misí je podporovat všechny aspekty ženského profesního rozvoje skrze kariérní poradenství. Nabízíme 1:1 mentoring, organizujeme webináře a budujeme komunitu žen profesionálek.

Global Shapers Prague 

Pražský Hub vede dynamická skupina jednotlivců, kteří podporují změnu, proaktivitu a diskuze. Pokud se v této definici vidíte, staňte se členkou Global Shapers Prague. Stačí vyplnit přihlášku na jejich webových stránkách. Hlavním cílem je budovat lepší budoucnost a vytvářet prosperující a inkluzivní prostředí.


Holky z Marketingu

Velice populární komunita žen v České republice #HolkyzMarketingu. Ambicí této 24k+ ženami dominované skupiny je spojovat ty, kteří jsou ochotní podporovat ostatní členy komunity a zajímají se o marketing, reklamu a technologie. Komunita, založená Pavlínou Louženskou, poskytuje mentoring, organizuje pravidelné akce a pořádá 12-týdenní akademii. Je dobrým místem pro spolupráci, získání cenných rad a inspirace.

Ladies, Wine & Design Prague

Jak už jméno napovídá, tato komunita je je skvělá pro milovníky vína a designu. Podporuje kreativní ženy a pořádá pravidelné komunitní večery (omezeno na maximální počet 10 účastnic). Komunita vznikla v New Yorku a rozšířila se mezi mnoha městy po celém světě, včetně Prahy. @lwdprague vytváří bezpečné místo pro všechny, kdo chtějí sdílet svoje nápady, učit se od ostatních a konverzovat o designu.


Lean In Czech 

Lean In Czech je komunita, která podporuje ženy skrze podporu a inkluzi, vedená mentorkou Terezou Machackovou. Její komunita poskytuje síť kontaktů, možnost profesního rozvoje a spoustu dalšího. Ke komunitě se můžete přidat na jejich webových stránkách a přispět tak k rostoucímu počtu žen profesionálek v České republice.


SuHR

Pokud se zajímáte o HR, měla byste se jednoznačně přidat k SuHR.cz. Tato komunita poproduje jak profesionály, tak studenty uvažující o kariéře v HR. SuHR má také svůj podcast a blog, díky kterým můžete zlepšit své znalosti v oblasti lidských zdrojů.


Ženy v byznysu

Mise Žen v byznysu je inspirovat ženy, aby se nebály proměnit své nápady v realitu a vybudovaly si tak úspěšnou kariéru nebo podnikání. Organizují praktické workshopy, mají online komunitu a skvělou síť podobně smýšlejících žen. Organizují také každoroční konferenci a pravidelně píšou blog. Je to skvělé místo pro ženy v podnikání, a to ke sdílení jejich zkušeností, nalezení inspirace a získání odvahy k dalším krokům.


Ať už hledáte změnu nebo jste zkušenou podnikatelkou, doufáme, že najdete inspiraci a komunitu, která je právě pro vás. Od sdílení nápadů, podpory podnikatelských plánů po získání nových kontaktů, komunity mají obrovskou sílu. Ženy jsou silné a mohou se navzájem ohromně podporovat. Staňte se členkou jedné nebo klidně více komunit.

Photo credit: Alexandra Siebenthal


Continue reading

Sky rocket your career now!