Staňte se mentorem a pomáhejte ostatním s profesním růstem

Měli jste někdy pocit, že byste nebyli tam kde dnes bez někoho, kdo vás v pravou chvíli podpořil nebo vám dal hodnotnou radu? Pokud se právě cítíte sebevědomě ve své kariéře, je čas to vrátit ostatním.

Not sure if you have what it take to be a mentor? Take our mentor quiz. Do you know anyone who would make a good mentor? Nominate them.

Mentoři pracují ve firmách, jako jsou

Jak mentoring program probíhá

Cílem našich programů je podporovat ženy v profesním rozvoji. Ať už je jejich cílem změna pracovní pozice, založení vlastního vysněného podnikání nebo dosažení vyšší pozice v rámci jedné společnosti, aby se tak mohly dostat k více seniorním a manažerským aktivitám. Naše účastnice dělají obrovské profesní změny a pokroky, a pracují tvrdě na tom, aby spolu s vámi svých cílů dosáhly.

 • Časová náročnost
  Po dobu 6 měsíců bude probíhat mentoring s vybranou účastnicí programu. Strávíte spolu celkem 12 hodin, ideálně v rámci 1 hodinových setkání, která budou probíhat každý druhý týden.
 • Mentoring platforma
  Získáte přístup na naší Mentoring platformě pro mentory, kde budete mít přehled o setkáních s mentee a kde můžete tato setkání hodnotit, psát si poznámky a mnoho dalšího.
 • Výběr mentee
  Vy sami rozhodujete o tom, koho byste chtěli mentorovat. Během pohovoru se vás zeptáme na ideální profil mentee a před tím, než vás spojíme na zkušební schůzku, s vámi profil mentee zkonzultujeme.
 • Nastavení cílů
  Vaše mentee bude mít definovány SMART cíle a na vás bude jí pomáhat k jejich dosažení.
 • Vzdělání a podpora mentorů
  Získáte přístup ke školení, kde se dozvíte, jak být dobrým mentorem, a podporu programové manažerky během mentorování.
 • Komunita mentorů
  Budete mít přístup do komunity účastníků a mentorů na Slacku, a také budete mít možnost setkat se s ostatními mentory během pravidelných online videohovorů.
Typy mentoringu

Hledáme mentory, kteří mají více než 5 let zkušeností ve vybraných oborech

 • Marketing
 • HR/Recruiting
 • Design
 • IT/Tech
 • Obchod
 • Finance
 • Leadership/Management
 • Všeobecné kariérní poradenství
Poznejte ostatní mentory

Máme 1000+ mentorů, kteří jsou připravení sdílet své zkušenosti

Zkušenosti našich mentorů

87%

Považuje zkušenost za přínosnou

82%

Vylepšilo své mentoringové dovednosti

84%

Se naučilo něco nového

S čím budete pomáhat účastníkům programu

Jako mentor budete svým účastníkům pomáhat vybrat správný kariérní směr. Rolí mentorů není říkat svým mentees, co by přesně měli dělat, ale spíše jim naslouchat, snažit se porozumět jejich problému a pomoci jim se rozhodnout v dalších krocích.

Pomůžete své mentee identifikovat, jaké dovednosti by měla ovládat, aby dosáhla další úrovně své kariéry, nasměrujete ji ke zdrojům, kde se tyto dovednosti naučí a nasdílíte nápomocné články, knihy, akce či podcasty.

Pravidelná práce s vaší mentee zajistí, že zůstane soustředěná na její kariérní růst a neustálými konverzacemi budete nalézat cesty, jak se může dále zlepšit. Dlouhodobý kariérní cíl je často o každodenních krocích, spíše než jedné velké změně.

Jako mentor budete ukazovat své mentee, jakým způsobem může rozšířit svoji profesní síť kontaktů a můžete ji také představit relevantním kontaktům ze svého okolí.

Profil našich mentees

In our mentoring program, we're open to help anyone with any of their career challenges. That's why you find in our program mentees with different career challenges, backgrounds and areas of focus.

What's connecting all the mentees is that they have a growth mindset, and ambition and motivation to grow.

Náš závazek

Díky spolupráci s firmami můžeme nabídnout stipendia a slevy ženám, které nedostávají podporu od svých firem, studentkám, ženám na mateřské dovolené nebo mladým lidem z dětských domovů a sociálně znevýhodněného prostředí a uprchlíkům.

Zjistěte více o našem stipendijním fondu.

Co získáte jako mentor u Femme Palette

 • Školení pro mentory, zdroje a online workshopy, které vám pomohou zlepšit vaše mentorské dovednosti.
 • Přístup do mentorské komunity více než 1000 profesionálů a možnost navazování kontaktů 1:1 s ostatními mentory.
 • Odznak mentora a možnost být prezentován v mentor spotlights, abyste se zviditelnili v komunitě a pomohli si vybudovat osobní značku.
 • Možnost dostat za mentoring zaplaceno nebo dobrovolné mentorství za jiné výhody (zviditelnění na sociálních sítích, příspěvek do stipendijního fondu na vaše jméno nebo prezentace vašich služeb na workshopu/webináři).
 • Podpora během mentoringu.
Zpětná vazba mentorů

Co o programu říkají naši mentoři

Naši mentoři, kteří byli propojeni s účastnicemi programu po dobu 6 měsíců sdílejí své zkušenosti a poznatky.
Přečíst vše
Dita Stejskalova
Managing Director
Ogilvy
Jako zkušená mentorka jsem byla nadšená, když jsem viděla jak je program organizovaný. Moc se mi líbí vize Femme Palette napomáhat ženám v profesním růstu a také oceňuji jejich ochotu přijmout mě jako mentora. Moje mentee Sophie byla velmi zodpovědná, vždy připravená a odhodlaná splnit svoje cíle. Naučila jsem se od ní spoustu a jako mentor se těším na další zkušenosti spolu s Femme Palette.
Mantas Ciuksys
Dir.  Content Marketing
Socialbakers
To byla jízda! Blanka je velmi talentovaná ve svém oboru a její projekt je nesmírně zajímavý. Celá zkušenost byla velmi naučná i pro mě a jsem rád, že jsem byl schopen podpořit svými zkušenostmi a znalostmi.
Sarka Vernerova
Sr. HR Manager
Red Hat
Všichni víme, že najít správného mentora je velmi těžké. Femme Palette tým ale odvedl skvělou práci a spojili mě s mentee, která byla tou pravou volbou. Právě díky tomu jsem zažila výborný mentoring a společně jsme tam vytvořily inspirující setkání v rámci celých 6 měsíců.
Lucie Ptakova
HR Manager
O2
Mentoring s Femme Palette převýšil moje očekávání, a to hlavně v rámci párování s mentee a organizací. Užila jsem si společný čas a byla jsem až fascinovaná tématy, která jsme procházely. Naše setkání dokázaly, že ať už jste mentee nebo mentor, vždy se naučíte něco nového.

Přihlašovací proces

Náš přihlašovací proces je velmi selektivní. Přijímáme pouze mentory, kteří splňují 80 % našich kritérií pro mentory. Vzhledem k vysokému počtu žádostí o to být mentorem můžete být zařazeni na čekací listinu. Vaše přihláška bude zpracována na základě našich potřeb  mentorů a přihlášek od mentees.

1
Vyplňte přihlášku

V první části budete požádáni o vyplnění obecných informací o sobě a svých zkušenostech. Ve druhé části sami zhodnotíte své mentorské dovednosti. Zabere to nejvýše 10 minut.

2
Video pohovor

Pokud budete vybráni, pozveme vás do druhého kola na pohovor. S naší Mentor Success Manažerkou si promluvíte o svých zkušenostech, motivaci a dovednostech.

3
Počkejte na svoji mentee

Abyste byli přijati jako mentor, musíte splnit 80 % našich kritérií. Pokud budete vybráni, můžete se připojit k naší komunitě mentorů a čekat, až pro vás najdeme vhodnou mentee.

Kritéria pro mentory, která sledujeme v přihlašovacím procesu

 • Aktivní naslouchání a efektivní komunikace
 • Schopnost budovat důvěru s mentee
 • Poskytování a přijímání zpětné vazby
 • Schopnost identifikovat potřeby a pomoci stanovit SMART cíle
 • Schopnost motivovat a budovat sebevědomí
 • Ochota sdílet vlastní zkušenosti
 • Schopnost být pro mentee vzor
 • Jasné porozumění mentoringu a schopnost aplikovat mentorské dovednosti v praxi.
Příležitost pro partnerství

Dejte svým zaměstnancům příležitost stát se mentory

Chcete, aby vaši zaměstnanci získali mentorské dovednosti? Chcete se zviditelnit jako zaměstnavatel? Ozvěte se a staňte se jedním z mentoringových partnerů.

Stát se partnerem

FAQs

M? N mentoring@femmepalette.com