CZ
Oct 1, 2021

Jak se zajistit, že v lockdownu nevyhoříte?

Pandemie přinesla mnoho pozitivních i negativních změn po celém světě, jednou z nich byl i lockdown. Pro mnohé z nás, se stal čas v lockdownu velkou výzvou, jak v osobních, tak pracovních životech.

Být zavřený na bytě je těžké pro každého - jak pro lidi, co žijí sami, tak pro páry nebo rodiny. Každý čelíme jiným osobním výzvám.

Jak nevyhořet, když pracujete z domova? Jak udržet rovnováhu mezi prací a  osobním životem, když jste celý den ? Podívejte se na tyto užitečné tipy, jak si udělat lockdown zpříjemnit a nevyhořet.

Začněte ráno protažením, ne s notebookem

Se začátkem pracovního dne máme tendenci hned přemýšlet o práci a kontrolovat emaily ještě z postele. Je to první signál, který vás může přiblížit k vyhoření - a je to první zlozvyk, kterého byste se měla zbavit.

Rána se pro vás mohou stát magickým časem, obzvlášť když zvládnete vstát o trochu dříve. Začněte s touto změnou pomalu, nejdříve vstaňte o 5 - 10 minut dříve a postupně čas zvyšujte.

Pokud dokážete vstát o hodinu dřív než předtím, výsledkem bude, že získáte jednu hodinu jen sama pro sebe. Nechte svůj telefon ležet stranou, místo toho si zapalte svíčku, zapněte si k tomu zvuky přírody, protáhněte se nebo si zacvičte si jógu, meditujte, pokud máte chuť.

Nechvátejte, uvařte dobrou snídani pro sebe a rodinu a vychutnejte si ji. Nezapínejte televizní zprávy, raději si poslechněte nějakou povzbudivou muziku. Ujistěte se, že nemáte žádné negativní myšlenky a pocity. Začněte ráno čerstvá, pozitivní a plná energie a buďte připravena na nadcházející pracovní den!

Oddělte váš čas s rodinou od práce

Jedním z hlavních důvodů vyhoření je přemíra práce. Je jednoduché být vyčerpaná, pokud pracujete 24/7, bez přestávek, bez uvědomění si, kolik práce už jste udělala a bez jakýchkoliv sociálních kontaktů.

Práce není vším, co v životě máme - nezapomeňte trávit čas se svými blízkými. Je jedno jestli pracujete na směny nebo máte flexibilní pracovní dobu - nezapomeňte, že když v práci skončíte, nastává čas s rodinou. Je důležité vypnout a začít se věnovat vašemu partnerovi nebo rodině.

Popovídejte si s partnerem, uvařte společně jídlo, zahrajte si nějakou hru s dětmi nebo zavolejte babičce. Pokud to pravidla lockdownu dovolí - jděte ven a udělejte si s partnerem či rodinou procházku do nejbližšího parku. Je důležité zůstat v kontaktu s těmi, které máte rádi, ať už osobně nebo tak, že jim zavoláte.

Napište si seznam věcí, které chcete udělat - a pak je udělejte!

Dalším signálem vyhoření je, když ztratíte kontakt sami se sebou. Stáváte se to, když se stresujete víc a víc a cítíte se více a více unavená a vyčerpaná. Bohužel, lockdown vás může k vyhoření dohnat rychleji, obzvlášť když zapomenete sama na sebe a své potřeby.

Jak se tedy vyhnout vyhoření, když jste zavřená doma? Odpověď je ve vás!

Zeptejte se sama sebe, v tuhle chvíli, co opravdu chcete? Udělat si vanu? Nakreslit obrázek? Zkusit nový recept? Všechno si to sepište a začněte si tahle vaše přání plnit. Pokud je to možné, nedělejte je sama - zavolejte kamarádce (kamarádům) a zorganizujte společný zoom videohovor a malujte společně nebo společně uvařte parádní večeři.

Lockdown může být vyčerpávající a vést k vyhoření, ale jsou zde cesty, jak se mu vyhnout - myslete sama na sebe, poslouchejte své potřeby a zůstaňte v kontaktu s těmi, které máte ráda. Tak se vyhnete vyhoření a vaše dny se brzy vrátí do normálu.

Ale hlavně! Zůstaňte v bezpečí!

Continue reading

Sky rocket your career now!