Our blog

Your go-to place for career help

You can find here career tips, interviews and other useful resources for your career
Blog categories
Receive the newest blog posts, event invites, and more
Read about our privacy policy.
Thank you! Your have been added to our newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Popular guides
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
See more guides
CZ

Jak ovlivňují moderní technologie péči o sebe samé? Více, než si myslíme

V souvislosti s rozvojem moderních technologií, do kterých beze sporu patří i často skloňovaná umělá inteligence, se na trhu objevuje více a více vychytávek, které nám usnadňují každodenní život. Není problém pořídit si trenéra, který bude dostupný ve dne v noci, virtuální stylistku či dokonce domácí kosmetičku!
Braun
August 13, 2023
CZ

Proč začít s investováním na důchod?

Důchod nás jednou čeká všechny a jen na stát se spoléhat nemůžeme, protože státní důchod se bude v poměru k průměrným mzdám jen zmenšovat. Potřebujeme mít tedy našetřeny nějaké peníze nebo majetek, abychom měli v důchodu z čeho žít. Nejsme-li už nyní milionáři, je potřeba odkládat pravidelně nějaké peníze stranou. 
Portu
August 13, 2023
CZ

Mateřství a kariéra: jak je skloubit?

Je možné sladit mateřství a kariéru? Cílem našeho nově publikovaného průvodce je nejen poskytnout vám užitečné tipy a informace, ale také vám ukázat příběhy skutečných žen, které se na tuto obdivuhodnou cestu vydaly.
Femme Palette
August 13, 2023
CZ

Jak funguje mentoring a kdo je to mentor? Nejčastěji kladené otázky o mentoringu

Jaké jsou tedy vlastnosti dobrých mentorů, jejich role a odpovědnosti a především jaké jsou výhody dobrého mentoringového programu? Podívejte se na nejčastější dotazy, které jsme shrnuli, abyste se dozvěděli více a připravili se na mentoring.
Julia Gumeniuk
August 13, 2023
CZ

Mentoring: kompletní průvodce vším, co potřebujete vědět

Mentoring není módní trend - opravdu funguje! Tento kompletní průvodce mentoringem vám poskytne všechny základní znalosti o této praxi, která je vyhledávaná jak firmami, tak jednotlivci. Koneckonců existuje dobrý důvod, proč 71 % společností z žebříčku Fortune500 má mentoringové programy a 9 z 10 odborníků, kteří mají kariérního mentora, tvrdí, že jsou ve své práci spokojeni. Zjistěte vše o tom, jak mentoring funguje, kdo je mentor, jak najít správného mentora a mnohem více!
Femme Palette
August 13, 2023
CZ

Osobní zkušenost naší mentorky a její mentee

Každý měsíc se ptáme našich mentees a mentorů na jejich zkušenost s mentoringem. V květnu jsme se ptali Marie-Anny Omosharky, která je content manažerkou v GLAMI a jejíž mentorkou je Sofianna Ng, ředitelka marketingu a komunikace v AccelerAsia. Společně probraly nejen různá cvičení, která Marii-Anně pomohla stát se lepším leaderem, ale také dostala si vyměnily tipy na zajímavé knihy. Obě také zjistily, že kromě profesionálních zkušeností mají taky mnoho podobných osobnostních rysů a že i to pomohlo k tomu, aby jejich vztah byl opravdu jedinečný.
Gabriela Dittrichova
August 13, 2023
CZ

Jak přemluvit vašeho šéfa, aby vám zaplatil mentoringový program

Chcete být součástí mentoringového programu, ale nemůžete si to finančně dovolit? Máme pro vás tip : zeptejte se vašeho managera, ať vám to proplatí. Proč? Být součástí našeho mentoringového programu vám pomůže v profesním růstu a naučíte se mnoho nových schopností. Z toho, že máte mentora budete profitovat jak vy, tak i váš zaměstnavatel.
Femme Palette
August 13, 2023
CZ

Koučink vs Mentoring : Jaký je mezi nimi rozdíl?

Možná máte mentora, možná kouče a nebo sdílíte své zkušenosti s ostatními a nejste si jistá, jaký je vlastně rozdíl mezi mentoringem a koučinkem. A my to chápeme, je to trochu matoucí! A proto jsme napsali tento krátký článek, abychom osvětlili, kdo je mentor, kdo je kouč, co mají společného a jak se liší.
Gabriela Dittrichova
August 13, 2023