CZ
Oct 1, 2021

6 Netflix seriálů a filmů v čele s vedoucí ženskou postavou

Nezáleží na tom jak moc (nebo málo) se snažíme tohle období prožít, Vánoce a čas s nimi spojený jsou tady. Využijte vánoční pauzu k odpočinku, natáhněte pletený svetr a chvíli se bez výčitek věnujte například Netflixu. A pokud budete rádi za inspiraci na co se dívat, podívejte se na naše doporučení kvalitních seriálů a filmů se silným obsazením ženské postavy v čele.

VAROVÁNÍ: Tyhle filmy a seriály mohou způsobit, že budete chtít změnit svůj život. 


The Queen’s Gambit / Dámský gambit

Pojmenováno podle šachového tahu, tato minisérie popisuje život osiřelé dívky, která se stane světově uznávanou šachovou hráčkou. Beth tak vstoupí do prostředí, ve kterém odjakživa dominovali muži, a tak trochu za to platí daň ve formě drog a alkoholu. Tyto závislosti ji občas nedovolí hrát šachy, ale pokaždé, kdy se vrátí zpět, tak zrzavá hrdinka dosáhne velkých úspěchů. Nicméně produkce Netflixu neodhaluje pouze prostředí šachových zápasů, ale také pozadí drogové závislsti, ze kterého nevede cesta právě vítězstvím a úspěchem. Pokud máte rádi ženu v hlavní roli, dámský gambit je tou správnou volbou.


Enola Holmes

Tento hravý film popisuje příběh náctileté sestry Sherlocka a Mycrofta Holmsových, která se rozhodne najít jejich ztracenou matku. Enola je roztomilou postavou, kterou si nejde neoblíbit. Od převlékání se za chlapce, po decentní dámu tak překoná spoustu překážek. Mladá detektivka ukáže schopnosti, které byly doposud spojovány pouze s jejím starším bratrem Sherlokem, který už je dobře znám. Tento film je poctou všem ženským charakterům, které byly doposud ve stínu svých mužských protějšků.

GLOW / Nádherné ženy wrestlingu

Glow je zajímavou, vtipnou, ale také nebezpečně návykovou televizní sérií. Popisuje příběh ženy, která se z původní profese neúspěšné herečky stane bojovnicí wrestlingu. Jako členka wrestlingového klubu prožívá nejrůznější dobrodružství a úspěšně dobije Jižní Kalifornii. Glow je příběhem o ženství a ženské síle.

Self Made / Vypracovaná: Podle života Madam C. J. Walker

Seriál Vypracovaná zobrazuje životní cesty a těžkosti lidí různé pleti, a to především žen v Americe v průběhu 19. století. Popisuje příběh Madam C. J. Walker, podnikatelky a aktivistky za sociální práva, která vybudovala obří kosmetickou firmu a jako první žena se v USA stala milionářkou. Věřila, že vlasy výrazně pomáhají zvyšovat sebevědomí a skrze své produkty pomáhala nespočet ženám najít odvahu a mít se rády.

Dear White People / Drazí běloši

Tento seriál je rozšířením stejnojmenného filmu z roku 2014, který poukazuje na zacházení s afroameričany na prestižních amerických univerzitách. Všechny 3 série rozebírají rozdíly mezi různými sociálními skupinami v rámci společnosti na univerzitě a zobrazuje silné ženské postavy, které se i přes nepřízeň situace snaží tomuto osudu čelit.

Park and Recreation

A nakonec, posledním doporučením je rozhodně seriál Park and Reaction, který je označován za jeden z nejvtipnějších sitcomů (získal Emmy a dvě nominace na Golden Globe). Seriál má 7 řad a zachycuje život ženy, vládní zaměstnankyní na úřadě parků a rekreace v městečku Pawnee. Možná je naivní a nepochopitelně zapálená pro svou práci, ale není pochyb, že udělá všechno proto, aby ve městě postavila svůj vysněný park. Seriál je plný vtipu, ironie a každodenních situací.

Tento seznam filmů a seriálů s inspirativními ženskými postavami v čele by mohl být samozřejmě mnohem delší, ale pokud jste některý ze zmíněných neviděli, doporučujeme s nimi začít. Jak Enola Holmes, tak Dámský gambit jsou horkými novinkami Netflixu. Teď už zbývá jen začít!

Continue reading

Sky rocket your career now!