Share

6 Netflix seriálů a filmů v čele s vedoucí ženskou postavou

Written by
Gabriela Dittrichova
Published on
June 29, 2021

Nezáleží na tom jak moc (nebo málo) se snažíme tohle období prožít, Vánoce a čas s nimi spojený jsou tady. Využijte vánoční pauzu k odpočinku, natáhněte pletený svetr a chvíli se bez výčitek věnujte například Netflixu. A pokud budete rádi za inspiraci na co se dívat, podívejte se na naše doporučení kvalitních seriálů a filmů se silným obsazením ženské postavy v čele.

VAROVÁNÍ: Tyhle filmy a seriály mohou způsobit, že budete chtít změnit svůj život. 


The Queen’s Gambit / Dámský gambit

Pojmenováno podle šachového tahu, tato minisérie popisuje život osiřelé dívky, která se stane světově uznávanou šachovou hráčkou. Beth tak vstoupí do prostředí, ve kterém odjakživa dominovali muži, a tak trochu za to platí daň ve formě drog a alkoholu. Tyto závislosti ji občas nedovolí hrát šachy, ale pokaždé, kdy se vrátí zpět, tak zrzavá hrdinka dosáhne velkých úspěchů. Nicméně produkce Netflixu neodhaluje pouze prostředí šachových zápasů, ale také pozadí drogové závislsti, ze kterého nevede cesta právě vítězstvím a úspěchem. Pokud máte rádi ženu v hlavní roli, dámský gambit je tou správnou volbou.


Enola Holmes

Tento hravý film popisuje příběh náctileté sestry Sherlocka a Mycrofta Holmsových, která se rozhodne najít jejich ztracenou matku. Enola je roztomilou postavou, kterou si nejde neoblíbit. Od převlékání se za chlapce, po decentní dámu tak překoná spoustu překážek. Mladá detektivka ukáže schopnosti, které byly doposud spojovány pouze s jejím starším bratrem Sherlokem, který už je dobře znám. Tento film je poctou všem ženským charakterům, které byly doposud ve stínu svých mužských protějšků.

GLOW / Nádherné ženy wrestlingu

Glow je zajímavou, vtipnou, ale také nebezpečně návykovou televizní sérií. Popisuje příběh ženy, která se z původní profese neúspěšné herečky stane bojovnicí wrestlingu. Jako členka wrestlingového klubu prožívá nejrůznější dobrodružství a úspěšně dobije Jižní Kalifornii. Glow je příběhem o ženství a ženské síle.

Self Made / Vypracovaná: Podle života Madam C. J. Walker

Seriál Vypracovaná zobrazuje životní cesty a těžkosti lidí různé pleti, a to především žen v Americe v průběhu 19. století. Popisuje příběh Madam C. J. Walker, podnikatelky a aktivistky za sociální práva, která vybudovala obří kosmetickou firmu a jako první žena se v USA stala milionářkou. Věřila, že vlasy výrazně pomáhají zvyšovat sebevědomí a skrze své produkty pomáhala nespočet ženám najít odvahu a mít se rády.

Dear White People / Drazí běloši

Tento seriál je rozšířením stejnojmenného filmu z roku 2014, který poukazuje na zacházení s afroameričany na prestižních amerických univerzitách. Všechny 3 série rozebírají rozdíly mezi různými sociálními skupinami v rámci společnosti na univerzitě a zobrazuje silné ženské postavy, které se i přes nepřízeň situace snaží tomuto osudu čelit.

Park and Recreation

A nakonec, posledním doporučením je rozhodně seriál Park and Reaction, který je označován za jeden z nejvtipnějších sitcomů (získal Emmy a dvě nominace na Golden Globe). Seriál má 7 řad a zachycuje život ženy, vládní zaměstnankyní na úřadě parků a rekreace v městečku Pawnee. Možná je naivní a nepochopitelně zapálená pro svou práci, ale není pochyb, že udělá všechno proto, aby ve městě postavila svůj vysněný park. Seriál je plný vtipu, ironie a každodenních situací.

Tento seznam filmů a seriálů s inspirativními ženskými postavami v čele by mohl být samozřejmě mnohem delší, ale pokud jste některý ze zmíněných neviděli, doporučujeme s nimi začít. Jak Enola Holmes, tak Dámský gambit jsou horkými novinkami Netflixu. Teď už zbývá jen začít!

Join our newsletter
Receive the newest blog posts, event invites, and more
Read about our privacy policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Popular guides
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
See more guides

Latest blog posts

From our community

Unlocking career success: The power of networking and personal connection

In the vast landscape of professional advancement, one factor stands out as indispensable: networking. It's not just about collecting business cards or LinkedIn connections; it's about building meaningful relationships that can shape your career trajectory and open doors to new opportunities.Let’s explore why networking is crucial, how to leverage it effectively, and the myriad of benefits it brings to those seeking to evolve and thrive in their careers.‍
Paula Costa
July 4, 2024
CZ

Jak si zajistit wellbeing v práci díky vědomému dýchání a esenciálním olejům

Smyslem AOMU je zprostředkovat blahodárné účinky esenciálních olejů nám všem, kdo vnímáme hlubší rozměr péče o duševní i tělesné zdraví. Věříme, že takový přístup nemusí a nesmí být luxusem. Proto dáváme tisíciletími prověřeným esencím moderní a praktický kabát, abychom je v naší hektické každodennosti měli po ruce, kdykoli potřebujeme.
Adéla Košacká, AOMU
July 3, 2024
Mentoring

Femme Palette mentee Mimansa Bhardwaj on securing a job and building a life abroad

Meet Mimansa Bhardwaj, an anthropologist and career advisor at the University of Europe for Applied Sciences. A few years ago, she couldn't have imagined the choices and happiness she now enjoys. Mimansa throws parties at will, travels wherever she wants, spends time with people she loves, and finds immense joy in her work because of its profound impact on people's lives. Mimansa believes that career and life fulfillment are deeply intertwined. Freedom is her guiding principle, both in life and in her work.
Tanya Stadnyk
May 2, 2024

Sky rocket your career now!