CZ
January 17, 2023

Jak přemluvit vašeho šéfa, aby vám zaplatil mentoringový program

Chcete být součástí mentoringového programu, ale nemůžete si to finančně dovolit? Máme pro vás tip : zeptejte se vašeho managera, ať vám to proplatí. Proč? Být součástí našeho mentoringového programu vám pomůže v profesním růstu a naučíte se mnoho nových schopností. Z toho, že máte mentora budete profitovat jak vy, tak i váš zaměstnavatel.

Tady jsou tři tipy, jak přemluvit vašeho šéfa :

1. Určete si své cíle

Zaprvé, nejdříve se zeptejte sami sebe proč chcete mít mentora. Napište si alespoň tři cíle, kterých chcete dosáhnout během 6 měsíců vašeho mentoringu. Ať už jsou vaše cíle jakékoliv, ujistěte se, že jsou realistické a korelují s cíli vaší společnosti. Například, pokud je vaším cílem zlepšit váš veřejný projev během prezentací a workshopů, tak to je výhodné i pro vašeho zaměstnavatele. Nenavrhujte cíle, které jsou nerelevantní a neváží se na vaši společnost. Například, pokud je vaším cílem pořídit si vlastní business, váš manažer tento nápad nejspíše nepodpoří. Poté, co si budete jisti svými cíli, budete schopni vytvořit si argumenty na to, proč by vám váš šéf měl zaplatit mentoringový program.


2. Buďte otevření ohledně struktury programu

Ujistěte vašeho manažera, že mentoringový program nebude zasahovat do vašich pracovních povinností. Řekněte mu/jí, že mentoringový program od Femme Palette je flexibilní a že se budete setkávat s vaším mentorem mimo svou pracovní dobu. Mluvte s vaším manažerem o ceně programu a o výhodách, které získáte (osobního mentora, networkingové možnosti, přístup ke třem různým vzdělávacím workshopům, atd.)


3. Soustřeďte se na výhody, které to přinese vaší společnosti

Poté, co si budete jistí svými cíli a budete znát detaily mentoringové programu, přemýšlejte jak to představíte vašemu šéfovi - jak a proč bude vaše organizace benefitovat, když budete součástí mentoringové programu. Jak se jim tato investice do vás vrátí?


Mít mentora

- vám pomůže zvýšit sebevědomí

- vás naučí, jak se ozvat a být slyšet

- vám pomůže mít lepší mezi-vztahovou komunikaci

- vám poskytne širokou síť nových kontaktů

- vás naučí, jak dávat a přijímat zpětnou vazbu


Všechny tyto atributy budou mít přímý vliv na vaše vystupování ve společnosti, ale také vám pomohou s lepším výkonem v práci. Ujistěte se, že u vás ve společnosti uvedete jasné důvody a výhody mentoringové programu.

A co se stane, když váš šéf řekne ne nebo možná? Nevzdávejte to. Dejte si na čas a popřemýšlejte nad svým návrhem. Zkuste to za pár týdnů znovu s vylepšeným plánem. Pokud váš šéf znovu řekne ne, napište nám email na mentoring@femmepalette.com a přiložte váš návrh a my vám pošleme zpětnou vazbu. 

A pokud váš šéf řekne ano, tak skvělé! Přihlaste se na našich webových stránkách a do tří týdnů vám najdeme mentora. 


Join the newsletter to receive articles like this one to your mailbox!
Join newsletter
Do you want to support inclusion in your company through 1:1 mentoring? Get in touch with us!
Schedule a call
Find out if mentoring is right for you.
Get the free guide
Is your career on the right track?
The free career quiz
Do you have Imposter Syndrome?
Let's find out

Continue reading

Sky rocket your career now!