Share

Objevte 12 inspirativních komunit pro ženy v České republice

Written by
Gabriela Dittrichova
Published on
July 4, 2023

Ať už jste podnikatelkou, specialistkou ve vašem oboru nebo #girlboss (nebo vše dohromady), každá z nás zažívá chvíle, kdy by si nejraději s někým promluvila a dostala pomocnou ruku. To je síla komunit! Od sdílení inspirací, rozšiřování vaší profesní sítě kontaktů, objevení užitečných zdrojů až po profesní rozvoj, komunity mohou mít výrazný dopad na vaši kariéru. Vybrali jsme pro vás 8 komunit v České republice, které poskytují podporu, vedení a inspiraci (nejen) pro ženy.

Architekty

Pokud jste architektkou nebo zrovna tuto kariéru začínáte, online skupina Architektky podporuje všechny členky a snaží se pro ně vytvářet bezpečné a inspirující prostředí. Skrze sdílení vzdělávacích materiálů podporují profesní rozvoj a jsou otevření spolupráci. Jejich misí je “růst společně”.

Jedny z hlavních vizí Architektek jsou tvorba bezpečného prostředí pro ženy architektky, aby mohly probírat nejrůznější výzvy v rámci jejich oboru, sdílet názory a následně spolupracovat, podporovat se a navzájem se rozvíjet.

Dear Ladies Network

Posláním Dear Ladies Network je podporovat úspěch expatek poskytováním podpory, cenných znalostí a zprostředkováním příležitostí k osobnímu, podnikatelskému a kariérnímu růstu. Toho dosahují tím, že pomáhají navazovat kvalitní kontakty, které přerůstají v trvalé vztahy založené na doporučeních, a vytvářejí tak síť založenou na důvěře a vzájemném prospěchu.

Expat Women in Prague

Facebooková skupina Expat Women in Prague se 14 tisíci členy je určena ženám v Praze, kde se mohou ptát a diskutovat o důležitých otázkách týkajících se života žen, zdraví, výchovy dětí, módy a krásy, právní pomoci a mnoha dalších tématech na 100% ženském fóru.


Femme Palette 

Silně podporujeme touhu žen podporovat ostatní ženy. Naší misí je podporovat všechny aspekty ženského profesního rozvoje skrze kariérní poradenství. Nabízíme 1:1 mentoring, organizujeme webináře a budujeme komunitu žen profesionálek.

Global Shapers Prague 

Pražský Hub vede dynamická skupina jednotlivců, kteří podporují změnu, proaktivitu a diskuze. Pokud se v této definici vidíte, staňte se členkou Global Shapers Prague. Stačí vyplnit přihlášku na jejich webových stránkách. Hlavním cílem je budovat lepší budoucnost a vytvářet prosperující a inkluzivní prostředí.


Holky z Marketingu

Velice populární komunita žen v České republice #HolkyzMarketingu. Ambicí této 24k+ ženami dominované skupiny je spojovat ty, kteří jsou ochotní podporovat ostatní členy komunity a zajímají se o marketing, reklamu a technologie. Komunita, založená Pavlínou Louženskou, poskytuje mentoring, organizuje pravidelné akce a pořádá 12-týdenní akademii. Je dobrým místem pro spolupráci, získání cenných rad a inspirace.

Holky z IT

Facebooková skupina #HolkyzIT, která vznikla po vzoru populárnch Holek z Marketingu, spojuje téměř 3 tisíce žen z celé České republiky, které pracují v IT a Tech oboru. Cílem skupiny je poskytnout bezpečný prostor pro výměnu tipů, rad, inspirace a znalostí.

Ladies, Wine & Design Prague

Jak už jméno napovídá, tato komunita je je skvělá pro milovníky vína a designu. Podporuje kreativní ženy a pořádá pravidelné komunitní večery (omezeno na maximální počet 10 účastnic). Komunita vznikla v New Yorku a rozšířila se mezi mnoha městy po celém světě, včetně Prahy. @lwdprague vytváří bezpečné místo pro všechny, kdo chtějí sdílet svoje nápady, učit se od ostatních a konverzovat o designu.


Lean In Czech 

Lean In Czech je komunita, která podporuje ženy skrze podporu a inkluzi, vedená mentorkou Terezou Machackovou. Její komunita poskytuje síť kontaktů, možnost profesního rozvoje a spoustu dalšího. Ke komunitě se můžete přidat na jejich webových stránkách a přispět tak k rostoucímu počtu žen profesionálek v České republice.


SuHR

Pokud se zajímáte o HR, měla byste se jednoznačně přidat k SuHR.cz. Tato komunita poproduje jak profesionály, tak studenty uvažující o kariéře v HR. SuHR má také svůj podcast a blog, díky kterým můžete zlepšit své znalosti v oblasti lidských zdrojů.


Ženy v byznysu

Mise Žen v byznysu je inspirovat ženy, aby se nebály proměnit své nápady v realitu a vybudovaly si tak úspěšnou kariéru nebo podnikání. Organizují praktické workshopy, mají online komunitu a skvělou síť podobně smýšlejících žen. Organizují také každoroční konferenci a pravidelně píšou blog. Je to skvělé místo pro ženy v podnikání, a to ke sdílení jejich zkušeností, nalezení inspirace a získání odvahy k dalším krokům.

Ženy v právu

Ženy v právu jsou komunita, ve které je vše osobní: naše osobní – profesní i neprofesní – příběhy a zkušenosti, které chceme sdílet jak v reálném světě prostřednictvím společných eventů, tak ve společné virtuální bublině. Prostor pro setkávání žen v právních profesích, které jsou si vzájemnou inspirací a podporou.


Ať už hledáte změnu nebo jste zkušenou podnikatelkou, doufáme, že najdete inspiraci a komunitu, která je právě pro vás. Od sdílení nápadů, podpory podnikatelských plánů po získání nových kontaktů, komunity mají obrovskou sílu. Ženy jsou silné a mohou se navzájem ohromně podporovat. Staňte se členkou jedné nebo klidně více komunit.


Join our newsletter
Receive the newest blog posts, event invites, and more
Read about our privacy policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Popular guides
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
See more guides

Latest blog posts

From our community

Unlocking career success: The power of networking and personal connection

In the vast landscape of professional advancement, one factor stands out as indispensable: networking. It's not just about collecting business cards or LinkedIn connections; it's about building meaningful relationships that can shape your career trajectory and open doors to new opportunities.Let’s explore why networking is crucial, how to leverage it effectively, and the myriad of benefits it brings to those seeking to evolve and thrive in their careers.‍
Paula Costa
July 4, 2024
CZ

Jak si zajistit wellbeing v práci díky vědomému dýchání a esenciálním olejům

Smyslem AOMU je zprostředkovat blahodárné účinky esenciálních olejů nám všem, kdo vnímáme hlubší rozměr péče o duševní i tělesné zdraví. Věříme, že takový přístup nemusí a nesmí být luxusem. Proto dáváme tisíciletími prověřeným esencím moderní a praktický kabát, abychom je v naší hektické každodennosti měli po ruce, kdykoli potřebujeme.
Adéla Košacká, AOMU
July 3, 2024
Mentoring

Femme Palette mentee Mimansa Bhardwaj on securing a job and building a life abroad

Meet Mimansa Bhardwaj, an anthropologist and career advisor at the University of Europe for Applied Sciences. A few years ago, she couldn't have imagined the choices and happiness she now enjoys. Mimansa throws parties at will, travels wherever she wants, spends time with people she loves, and finds immense joy in her work because of its profound impact on people's lives. Mimansa believes that career and life fulfillment are deeply intertwined. Freedom is her guiding principle, both in life and in her work.
Tanya Stadnyk
May 2, 2024

Sky rocket your career now!