Ženy byly a bohužel stále jsou ve zdravotnickém výzkumu často přehlíženy. Ještě v devadesátých letech minulého století byly do klinických studií zahrnovány jen zřídka. Nedostatek výzkumu na ženách vedl k vyšší míře nežádoucích účinků léků - dvakrát vyšší než u mužů. U žen s kovovými kyčelními implantáty byla o 29 % vyšší pravděpodobnost selhání kvůli anatomickým rozdílům. Diagnostika endometriózy trvá v průměru 7 - 10 let a celosvětově jí trpí až 10 % žen v produktivním věku. Až v roce 2022 studie Harvardu potvrdila, že zastoupení žen je ve výzkumech nedostatečné. Mužské tělo bylo dlouho bráno jako lékařská norma. Dnes už víme, že to tak prostě není.
Důchod nás jednou čeká všechny a jen na stát se spoléhat nemůžeme, protože státní důchod se bude v poměru k průměrným mzdám jen zmenšovat. Potřebujeme mít tedy našetřeny nějaké peníze nebo majetek, abychom měli v důchodu z čeho žít. Nejsme-li už nyní milionáři, je potřeba odkládat pravidelně nějaké peníze stranou.
Je možné sladit mateřství a kariéru? Cílem našeho nově publikovaného průvodce je nejen poskytnout vám užitečné tipy a informace, ale také vám ukázat příběhy skutečných žen, které se na tuto obdivuhodnou cestu vydaly.
Jaké jsou tedy vlastnosti dobrých mentorů, jejich role a odpovědnosti a především jaké jsou výhody dobrého mentoringového programu? Podívejte se na nejčastější dotazy, které jsme shrnuli, abyste se dozvěděli více a připravili se na mentoring.
Mentoring není módní trend - opravdu funguje! Tento kompletní průvodce mentoringem vám poskytne všechny základní znalosti o této praxi, která je vyhledávaná jak firmami, tak jednotlivci. Koneckonců existuje dobrý důvod, proč 71 % společností z žebříčku Fortune500 má mentoringové programy a 9 z 10 odborníků, kteří mají kariérního mentora, tvrdí, že jsou ve své práci spokojeni. Zjistěte vše o tom, jak mentoring funguje, kdo je mentor, jak najít správného mentora a mnohem více!
Každý měsíc se ptáme našich mentees a mentorů na jejich zkušenost s mentoringem. V květnu jsme se ptali Marie-Anny Omosharky, která je content manažerkou v GLAMI a jejíž mentorkou je Sofianna Ng, ředitelka marketingu a komunikace v AccelerAsia. Společně probraly nejen různá cvičení, která Marii-Anně pomohla stát se lepším leaderem, ale také dostala si vyměnily tipy na zajímavé knihy. Obě také zjistily, že kromě profesionálních zkušeností mají taky mnoho podobných osobnostních rysů a že i to pomohlo k tomu, aby jejich vztah byl opravdu jedinečný.
Chcete být součástí mentoringového programu, ale nemůžete si to finančně dovolit? Máme pro vás tip : zeptejte se vašeho managera, ať vám to proplatí. Proč? Být součástí našeho mentoringového programu vám pomůže v profesním růstu a naučíte se mnoho nových schopností. Z toho, že máte mentora budete profitovat jak vy, tak i váš zaměstnavatel.
Možná máte mentora, možná kouče a nebo sdílíte své zkušenosti s ostatními a nejste si jistá, jaký je vlastně rozdíl mezi mentoringem a koučinkem. A my to chápeme, je to trochu matoucí! A proto jsme napsali tento krátký článek, abychom osvětlili, kdo je mentor, kdo je kouč, co mají společného a jak se liší.
Julia Gumeniuk, Content specialistka ve společnosti Kiwi.com je účastnicí mentoring programu a popsala pro vás svoji zkušenost, jak její cesta probíhala a jak komunikovala se svojí mentorkou Kvetou, Marketing Manažerkou ve společnosti MoroSystems.